Yığılca İlçesi Web Sitesi
Yrd.Doc.Dr. İsmail KILIÇ - Baskı Önizleme

+- Yığılca İlçesi Web Sitesi (http://yigilcalilar.com/forum)
+-- Forum: İLİMİZİ VE İLÇEMİZİ TANIYALIM (/forumdisplay.php?fid=267)
+--- Forum: İlçemizin Yetiştirdiği Değerler (/forumdisplay.php?fid=265)
+---- Forum: Devlet Adamları ve Akademisyenler (/forumdisplay.php?fid=240)
+---- Konu Başlığı: Yrd.Doc.Dr. İsmail KILIÇ (/showthread.php?tid=4821)Yrd.Doc.Dr. İsmail KILIÇ - saklikentfm - 06.08.2015 23:47

[Resim: 456_07_08_15_12_46_37.jpeg]

07.02.1969 de Yığılca’nın Bekirler Köyü’nde dünyaya gelen Dr. İsmail KILIÇ, ilköğrenimini Yığılca Bekirler Köyü İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise Yığılca Lisesi’nde tamamlamıştır. 1989 yılında üniversite sınavını kazanıp, 1989-1990 öğretim yılında Trakya Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Kimya bölümünde yükseköğrenimine başlamış ve 1993 yılında dereceye girerek başarılı bir şekilde Kimya bölümünden mezun olmuştur. Yükseköğrenimi esnasında hem çalıştı, hemde Erdemir Demir Çelik Fabrikasında alanı ile ilgili stajını yaptı.

Üniversiteyi kazandığı yılda Yığılca Orman işletme Müdürlüğü’nde mevsimlik işçi olarak görevde bulunan Dr Kılıç, bu görevi Yükseköğrenimi boyunca yaz aylarında Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde farklı görevlerde (müdürlüğün çeşitli bölgelerinde fidan dikimleri gibi) bulunarak mevsimlik işçi olarak devam ettirdi.

1993 yılında bitirdiği Ünivesite’de lisans döneminden hocalarının tavsiyesi ile Biyokimya alanında Yüksek lisansa başlayan Dr. Kılıç, Yüksek lisans öğrenimine devam ederken aynı Üniversitenin Eğitim Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1996 yılında yüksek lisansını bitirdi ve aynı alanda aynı yıl Doktora eğitimine başladı. Doktora çalışmasının konusu; babasının tarlalarında yetiştirdiği fındık tohumları üzerine yaptığı “Batı Karadeniz Bölgesinde Yetiştirilen Fındık Tohumundan Lipaz Saflaştırılması ve Karakterizasyonu” üzerine oldu ve bu çalışmayı 2002 yılında tamamladı.

Araştırma görevliliği esnasında Fakülte Araştırma Görevlisi temsilciliği ve Üniversite Araştırma Görevlisi temsilciliği gibi görevlerde bulundu. 2005 yılında araştırma görevlisi olarak görev yaptığı fakülteye öğretim üyesi olarak göreve başladı ve bu görevi halen sürdürmektedir. Bu görev esnasında “İlköğretim Bölüm başkan yardımcılığı, Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanlar Eğitimi Bölümü ve İlköğretim Bölüm başkanlığı, Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı başkanlığı, Eğitim Fakültesi Dekanlığı Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu ve halen Arda Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir. Dekan Yardımcığı esnasında Eğitim Fakültesinin yeni binasının yapılmasında büyük emekleri ve gayretleri olmuştur. Bu görevler haricinde çeşitli görevlerde de bulunan Dr. Kılıç, verilen tüm görevleri layıkıyla yapmaya çalıştı.

Dr. Kılıç’ın uluslararası dergilerde yayınlanan 10 makalesi, uluslararası kongrelerde sunulan 12 çalışması, ulusal alanda da çalışmaları bulunmakta olup ve bir kitapta da bölüm yazarlığı mevcuttur. Bilimsel alanda 3 proje yürütücülüğü, 3 yüksek lisans öğrencisine de tez tamamlama görevlerinde bulunmuştur. Eğitim çalışmalarına devam etmekte olan Dr. Kılıç’ın eşi öğretmenlik görevi yapmakta ve evli çiftin iki çocukları bulunmaktadır.