Yığılca İlçesi Web Sitesi
Aba Altından Sopa Göstermek Başarısızlığı Gizlemeye Yetmez - Baskı Önizleme

+- Yığılca İlçesi Web Sitesi (http://yigilcalilar.com/forum)
+-- Forum: KÖŞE YAZILARI (/forumdisplay.php?fid=268)
+--- Forum: Vatan ATEŞ (/forumdisplay.php?fid=269)
+--- Konu Başlığı: Aba Altından Sopa Göstermek Başarısızlığı Gizlemeye Yetmez (/showthread.php?tid=4833)Aba Altından Sopa Göstermek Başarısızlığı Gizlemeye Yetmez - vatanates - 19.09.2015 21:13

[Resim: yazar.jpg]

Sevgili Okurlarım;

Uzun bir aradan sonra yine sizler ile yine görmeyenleri görmezden gelenlere seslenmek ve sizin sesiniz olmak adına sizlerle birlikteyiz. Bizi yaklaşan seçimin tozu dumanı inanın hiç o kadar ilgilendirmiyor.

Sizlerle birlikte olmadığımız zaman zarfı içinde neler yaşanmadı ki neler. Öncelikle yapılan güzellikleri alkışlar ortaya atılan mantıklı fikirleri destekleriz bunu herkes gayet iyi bilir. İsterseniz Güzel ilçemiz Dünya Cennetinden bir Parça olan Yığılca mız dan başlayalım. 2015 yılının ilk çeyreğinde start verilen alt yapı çalışmaları herkes tarafından olduğu gibi bizimde takdirimizi almadı desek yalan olur. Tebrik edilmesi gereken bir proje. Yapım aşamasında tabi ki bir takım aksaklıklar sıkışıklıklar yaşanacak bunlar beklenilmesi gereken gelişmeler. Fakat benim güzel ilçemde bu çalışmalar o kadar plansız ve programsız yürütülüyor ki bunu dile getirenler ise hemen kızağa çekilip linç edilme çabası içine giriliyor. Sözüm ona bir takım haddini bilmezler ise bu linç girişimine destek vermeye çalışıyor.

datayını okumak için..

Bizler ne zaman akademisyenlerimizin, yazarlarımızın, şairlerimizin ve ortaya bir fikir atanların düşüncelerine önem verir onları dinler isek işte o zaman bir şeyler yapmışız demektir. Sosyal medyada Yığılca ile ilgili olarak ortalık toz duman almış, önüne gelen bir yorum yapıp kendi fikrini ortaya atıyor. Her ne hikmet ise muhatabı olan kurum ve kuruluşlar sessizliğe bürünmüşler. Bir açıklama yapma gereği dahi hissetmiyorlar. Anlayacağınız kendisini oraya taşıyan insanları görmezden gelmeye devam ediyorlar.Sosyal medyada birden fazla sayfa açıp çalışmalarını sergileyen kurum, resmi İnternet sitesinden veya ilçenin basın yayın organı aracılığı ile neden sosyal medya danışmanlarına veya basın danışmanlarına açıklama yaptırma gereği duymuyor. Acaba, haddini bilmez bir iki kişinin eline bıraktıkları sosyal medya panellerini hakaret etmek için mi açtılar. Türkiye'nin temsilcisi Başbakanın resminin altında sadece düşünce ve fikrini paylaşan, asla eleştirisi saldırı niteliği taşımayan tamamen eleştiri sınırları içinde kalan yazısına kişilik haklarına saldırı niteliğinin üzerinde suç unsuru teşkil edecek boyutta saldırıda buluna biliniyor. Sonra saygı duyduğumuz kişilik ve şahsiyetler çıkıp tatlıya bağladık diyebiliyor neyi tatlıya bağladınız. Gerek telefonlarına mesaj ile gerekse sanal ortamda saldırıya maruz kalan ve onuru kırılan sizler misiniz bu hakkı kendinizde nasıl buluyorsunuz inanın bunu çok merak ettim.

Güzel ilçemde çimento fabrikası yapılacağına dair herkes bir şeyler yazdı çizdi. Sayın iş adamımız ilçemizde gövde gösterisi yaptı. Yapılmamasını istemek ilçemize haksızlık olur. Bizim istediğimiz neden karşı çıkanların tezlerini çürütür derecede açıklama yapılmıyor. Biz bu tabloyu gördüğümüzde aklımıza şöyle bir soru geliyor. Demek ki eleştiri yapanlar haklı. Birisinin haklı olmadığını göstermek için antitez üretmek gerekmez mi.

[Resim: 456_02_09_15_12_33_42.jpeg]

Yığılca ana arısını, balını, Şelalelerini, Mağaralarını, Çileğini, Fındığını ve doğal turizminin tanıtımı için bu güne kadar neler yaptık. Resmi veya sivil müteşebbis girişimler dahil olmak üzere bu konuda ne kadar becerikliyiz. Bırakın becerikli olmayı bu konuda çaba harcayanlara ne kadar destek verdik veya veriyoruz. Acaba destek vermek yerine engel mi oluyoruz.

güzellikler için..

Bu halk inanın kimin ne yapmaya çalıştığını çok iyi biliyor ve görüyor. Kişisel rant ve çıkarlar uğruna elindeki gücü kullanmaya çalışan çoklarını gördü. Zamanı geldiğinde ne bu tarz çalışmalara nede bu tarz yöneticilere pirim vermedi vermeyecektir.

Değerli okurlarımız zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde lütfen okuyun, yaşananlara tek pencereden bakmayalım. Objektif insan bilgili insandır yaşananlar hakkında bir şeyler biliyor isek yaşananlara değişik pencerelerden bakabiliriz. Ülkemiz büyük ülkemiz üzerinde oynanan oyunlarda büyük. Yaşananlara tepki göstereceğiz diye o şundan bu bundan diyerek ayırmaya çalışmak şu günlerde ülkemize yapabileceğimiz en büyük kötülüktür. Çünkü inanın ki oynanan senaryoyu sahneye koyan yönetmen ve oyuncuların tek isteği bu. Tabiri caiz ise ekmeklerine yağ sürmeyelim. Vereceğimiz en büyük cevap tek olmak bir olmaktan geçecektir. Bu zor günlerinde en kıza zamanda son bulacağı umudu ile esen kalın..

Vatan ATEŞ