default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 07.12.2019, Saat: 08:57

Konu Bilgileri
  • Yazar: saklikentfm
  • Okunma: 747
  • Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Paylaş:

Konuyu Okuyanlar

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu içi Arama..

Hızlı Menü
Hızlı Menü:

Benim ek kutum
Benim sidebox kutu içeriğim

Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN

Yazar Konuyu Başlatan: saklikentfm - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 748 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

saklikentfm
Admin Grubu
Admin Grubu
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 48
Yorum Sayısı: 51
Rep Puanı: 2

Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 08.07.2015 22:49
[Resim: 456_08_07_15_11_49_19.jpeg]

01.07.1953’te Yığılca’da dünyaya gelen Prof. Dr. Ali Gültekin, ilköğrenimini Yığılca Merkez İlkokulu’nda, orta öğrenimini 1970 yılında Düzce Lisesi’nde tamamlamıştır. Aynı yıl Almanya’da Goethe Enstitüsünde Almanca kurslarına katılan ve 1972 yılında üniversite sınavını büyük başarı ile kazanıp 1972-1973 öğretim yılında Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde yükseköğrenimine başlamış ve 1978 yılında üniversiteden mezun olmuştur.

Yüksek lisansını Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesinde Alman Dili ve Edebiyatı alanında yapmıştır.

Avusturya Bilim ve Araştırma Bursu ile Avusturya’ya gitmeye hak kazanan Gültekin, Avusturya Innsbruck Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat alanında “Türkiye ve Avusturya’da Çocuk ve Geçlik Edebiyatı” adlı çalışmasıyla doktorasını tamamlamıştır. 1990 yılında Avusturya’dan dönerek Anadolu Üniversitesi’ne Yardımcı Doçent olarak atanan Ali Gültekin, 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nü kurmuştur. Türkiye devlet üniversitelerindeki ilk Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü olma özelliği taşıyan bu bölüm, Ali Gültekin’in açtığı ilk bölüm değildir. Gültekin, bugün Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi çatısı altında 1982 YÖK yasasıyla üniversiteye bağlanan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eskişehir Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda 1980 yılında Almanca Bölümü’nün kurcusudur da.

2002’de “Kültürler Arasında Dolaşan Üç Türk Şair: Kundeyt Şurdu, Nevfel Cumart ve Yüksel Kocadoru’nun Şiirlerinde Özlem Konusunun Analitik Olarak Karşılaştırılması” adlı çalışmasıyla Doçent, “Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazıları” ile 2007’de Profesör olan Gültekin, akademik çalışmalarına devam etmektedir.
Özelde Çocuk ve Gençlik Edebiyatı, genelde Karşılaştırmalı Edebiyat ve Alman Edebiyatı üzerine 16 kitap ve yüzlerce makale yayımlayan, ulusal ve uluslararsı alanda çalışma alanları ile ilgili birçok sempozyum, kongre ve konferanslara katılan ve “Yaşayan Çocuk Gençlik Edebiyatı Yazarları Sempozyum Dizileri”ni gerçekleştiren gerek çocuk ve gençlik edebiyatı gerekse Uluslararası alanda düzenlenen “Karşılaştırmalı Edebiyat Kongresi”nin de kurucusu da olan ve bu alanda çalışmalarını yapmaya devam eden Dr. Gültekin evli ve iki çocuk babasıdır.

Konu Bağlantı Araçları
Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN Konusunun Linki Direkt Link
Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN Konusunun HTML Kodu HTML Link
Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN Konusu BBCode Linki BBCode Link
Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN indir, Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN Videosu, Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN online izle, Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN Bedava indir, Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN Yükle, Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN Hakkında, Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN nedir, Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN Free indir, Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN oyunu, Prf.Dr.Ali GÜLTEKİN download

Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü: