default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 14.11.2019, Saat: 23:54

Konu Bilgileri
  • Yazar: saklikentfm
  • Okunma: 1415
  • Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Paylaş:

Konuyu Okuyanlar

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu içi Arama..

Hızlı Menü
Hızlı Menü:

Benim ek kutum
Benim sidebox kutu içeriğim

Yazmasam Çatlarım

Yazar Konuyu Başlatan: saklikentfm - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1416 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

saklikentfm
Admin Grubu
Admin Grubu
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 48
Yorum Sayısı: 51
Rep Puanı: 2

Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 02.09.2015 00:07
Sevgili okurlarım ;

Daha önceki köşe yazılarında belirtmiş olduğum, çimento fabrikası, mermer ocakları ve taş ocakları ile alakalı bir kaç köşe yazısı yazmıştım ama görüyorum ki yazmış olduğum köşe yazılarımdan sadece menfaat sağlayanlar rahatsız olmuşlar. Halkımız bu yıl fındık hasat zamanında yüzleri gülmüş yüce Rabbim fındık hasadını bu sene bolca vermiştir. İnsanımız bir nebze de olsa bu yıl biraz rahatlayacaktır ama önümüzdeki yıllarda çimento fabrikasının faaliyete geçmesi, mermer ocaklarının faaliyete geçmesi ve taş ocaklarının çalışmaları ile Fındık ve diğer tarım ürünlerinde azalmalar olacaktır. Olacakları görmek için Çok uzağa gitmeye gerek yok Gebze de yol üzerindeki çimento fabrikasına Kaya boğazı mevkindeki taş ocağına gidip baksınlar.

[Resim: 456_02_09_15_12_34_11.jpeg]

[Resim: 456_02_09_15_12_35_30.jpeg]

[Resim: 456_02_09_15_12_33_42.jpeg]

Görüyorum ki bütün halkımız bu durumlardan hoşnut dilerim ki zaman bizi haklı çıkarmaz. İki veya üç yıl sonra fındık azaldığında, bütün tarım ürünleri azaldığında, umarım halkımız isyan etmez. Bu durumun nereye varacağını ben az çok biliyorum ama halkımız dar gelirli olduğundan günü, kurtarmaya çalıştığından, geleceği maalesef ki görmek istememektedir. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın atasözüne dayanarak ses çıkartmamaktır. Sesini duyurmak isteyenler kendilerine zararı dokunanlar dır. Bizler köşe yazılarımızı yazdığımızda bütün bu çimento fabrikası, mermer ocakları ve taş ocaklarından hafriyat işini yapan kamyoncu kardeşlerimin bir veya iki sefer ellerini ayaklarını bağlamaktadır. Kamyoncu kardeşlerim de haklı tabii ki. Bin bir zorlukla buralara bel bağlayarak banka ipotekleriyle, kredilerle aldıkları bu araçların taksitlerini ödemek zorunda olduklarını ve ev geçimlerini yapmak zorunda olduklarını biliyorum . Bazı kamyoncu kardeşlerim burada istisna tutuyorum onlar ise zaten var olan varlığın içinde açgözlü davranıp ne kadar koparabilirim davasına düşmüşlerdir. Menfaat uğruna kendi arkadaşını, akrabasını, dostunu dışlamıştır. Umarım bir gün her şey düzene girer de hayat mücadelesinde herkes kardeş olur.

[Resim: 456_02_09_15_12_58_25.jpeg]

[Resim: 456_02_09_15_12_58_57.jpeg]

Fazla değil bundan yirmi veya yirmi beş yıl önce yan yana duran esnaflar biri siftah yaptığında ikinci gelen müşterisini yan komşusuna gönderirdi oda siftah yapsın da herkes nasibini alsın diye. Şu günlerde görüyorum ki kardeş kardeşe dünya malı için kavga ediyor, bütün esnaflar müşteri kapma derdine düşmüş herkes birbirinin müşterisini neredeyse dükkânın içinden kaçıracak. Bu neyin hırsı? Üç günlük Dünya'dan yanında götüreceğin sadece kefen! Neyin derdindesin! Ey insanoğlu! Açgözlülük nereye kadar? Oysa dinimiz emretmiyor mu? Komşumuz açken tok yatan bizden değildir. Bu durum ne İslam’a ne insanlığa ne akrabalığı ne arkadaşlığa ne de dostluğa yakışıyor. Bazen düşünüyorum da karışmak istemiyorum ama gözümle görmüş olduğun kulağımla işitmiş olduklarımdan sonra yine de doğruları yazmaya kendime borç biliyorum. İlçemizin yolları yok, hastanesi yok diye düne kadar söylenip dururduk, bundan önceki seçimlerde verilen sözler icraata dönüşmüş fakat yollarımız dört yıl geçmesine rağmen Anca Düzce girişi ve Yığılca girişi bitirilmiştir. Geri kalan alan yapım aşamasında fakat benim kendime ait düşüncelerim bu otuz üç kilometrelik yolun dört yılda neden bitirilememesidir. Burada sorumlu kara yolları mıdır? Yoksa ihaleyi alan firmanın mıdır? Güney altı sanayi bölgesinden, Aksu mezarlığına kadar olan Bölgeyi bir yılı aşkın zamandır kazıp kazıp dolduruyorlar. Çalışan onca makinalar, insan gücü, boşa mı gidiyor? Bu tür oyalanmalar bana; Neden? Sorusunu aklıma getiriyor. Yoksa bu yolun bu gidişle en az on yıl daha biteceği yok. Mazeret olarak istimlak alanlarını sebep gösterenler neden kendi halkının kandırılmasına göz yumuyorlar. Yol yapımı kara yollarının sorumluluğunda iken, neden birileri çıkıp da istimlak yapılan bütün evlerin yıkım emrini veriyor? Seni seçen bir halkı hiçe sayarak sağındaki solundaki insanlara emri vaki işler yaptıran görevi hizmet etmek olan bir muhterem, her hizmetinin başında boy boy poz verip yerel basında kendisi hakkında haberler yaptırabiliyor.? Aynı zamanda bu zatı muhterem Parti ilçe Başkanı'nı makam şoförü gibi kullanarak meclis üyeleri ile taziye ziyareti gerçekleştirir iken hangi adap,nezaket,görgü kuralları veya protokol kuralları ile hareket ettiğini inanın çok merak ettim. Birileri fotoğraf makinesinin veya kameranın düğmesine basıp temsil ettiğiniz partinin genel merkezine gönderse nasıl hesap vermeyi düşünüyorsunuz. Biz halk olarak gösteriş yapan kendi egolarını tatmin eden asık suratlı halkını sevmeyen yöneticiler istemiyoruz! Biz, halk olarak güler yüzlü halkın arasında olan, esnafı ile barışık, halk Tarafından saygı ve sevgi gören, hizmetlerini yerleşim yeri ve halkı için yapan, örf adet ve protokol kurallarına uyan, halkı ve yaşadığı yer adına hizmet veren, sivil kuruluşlar ve ilçesi adına bir şeyler yapmaya çalışanlarla istişarelerde bulunan yöneticiler istiyoruz. Ne zaman böyle bir yönetici görürsem, önünde Saygı ile esas duruşta durur ceketimin düğmelerini ilikler ellerinden öperim. Bir yöneticinin önce ayna karşısına geçip kendini sorgulayıp bu tür durumları düşünmesi gerekmektedir. Hastane konusu ayrı bir muamma. Hastanemiz yapıldı ama ne yazık ki açılışı yapılamıyor. Nedeni ise sağlık bakanlığının sağlık ocağı mı, devlet hastanesi mi diye karar verememesi. Bugün çoğu il ve ilçelerde devlet hastanelerinin yanı sıra her mahallenin ayrı bir sağlık ocağı var. Zaten bizim sağlık ocağımızda var ama yataklı devlet hastanemiz yok. İlçe halkından yatması gereken hasta halkımız hep dışarılarda ki hastanelerde yatıyor, refakatçi yakınları ise perişan durumlarda, ne kalacak yer temin edebiliyorlar, ne de maddi güçleri buna yetiyor.

Yetkililerden ricamız tez zamanda bu problemin ortadan kaldırılmasını ve devlet hastanemize bizi kavuşturmalarıdır. Unutmayın ki hastane ve yol o dönem başbakanımız olan şu anda Cumhurbaşkanımız olan Kendisi ile şahsen tanışma şerefine eriştiğim Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin Yığılca Halkı'na sözüdür. Değerli dostlarım birazda ülke meselelerinden bahsetmek istiyorum. Ülkemizin refahını çekemeyenler özellikle dış mihraklar kendi insanımızı kullanarak ülkemizi karıştırıyorlar. Ülkemizi kaos ortamına çekmek istiyorlar. Kana susamış caniler uzun zamandır gelmeyen şehit haberlerini tekrar gündeme sokmuşlardır. Son bir ayda 50'nin üzerinde şehit vermişiz. Polisimiz, askerimiz, halkımız, huzursuz durumda. Rabbimden tek dileğim ülkemizin tekrar huzura refaha kavuşmasıdır. Ülkemiz öyle bir duruma geldi ki inanın bu duruma çok üzülüyorum. Ülkemiz öyle bir kaosun ortasına sokulmuş ki daha düne kadar vatan millet Sakarya diye bu vatan toprağını omuz omuza savunanlar, bugün vatanını milletini satar olmuş. Bazı avukatlar, savcılar, hâkimler, adaleti satar, bazı kaymakamların kime hizmet ettiğini bilmez, bazı muhtarlar köyünü satar, bazı Belediye başkanları ilini ilçesini satar, bazı gazeteciler kalemini satar, bazı memurlar itibarını satar, bazı vatandaşlar vatanını satar. Ne günlere geldik. Kimin eli kimin cebinde olduğu belli değil. Başka bir köşe yazımda buluşmak dileğiyle sizleri Allah'a emanet ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

SABRİ ARIKAN

Konu Bağlantı Araçları
Yazmasam Çatlarım Konusunun Linki Direkt Link
Yazmasam Çatlarım Konusunun HTML Kodu HTML Link
Yazmasam Çatlarım Konusu BBCode Linki BBCode Link
Yazmasam Çatlarım Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Yazmasam Çatlarım indir, Yazmasam Çatlarım Videosu, Yazmasam Çatlarım online izle, Yazmasam Çatlarım Bedava indir, Yazmasam Çatlarım Yükle, Yazmasam Çatlarım Hakkında, Yazmasam Çatlarım nedir, Yazmasam Çatlarım Free indir, Yazmasam Çatlarım oyunu, Yazmasam Çatlarım download

Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü: